Strażnicy miejscy monitorują stan rzek i potoków na obszarze całego miasta

Strażnicy miejscy monitorują stan rzek i potoków na obszarze całego miasta

Prezydent Jacek Majchrowski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na obszarze Krakowa. Prezydent polecił służbom dyspozytorskim wchodzącym w skład Zespołu Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa podjęcie stosownych działań.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej na bieżąco monitorują stan wód rzek i potoków na obszarze całego miasta. Są przygotowani do podjęcia odpowiednich działań w przypadkach wystąpienia podtopień posesji, ulic oraz infrastruktury technicznej.

Patrole kontrolują m.in. punkty pomiarowe w rejonach bulwarów wiślanych, rzek: Serafa, Rudawa, Dłubnia, potoku: Rozrywka, Sudół, Urwisko, Kościelnickiego.

Z informacji przekazanych przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa i prognoz hydrologicznych (…) osiągnięcie stanu ostrzegawczego Wisły na Bielanach (3,7 m) szacowane jest na godzinę 15. Model hydrodynamiczny prognozuje osiągnięcie maksymalnego poziomu w sobotę, 25 maja o godz. 6 na poziomie 5,54 m (stan alarmowy obowiązuje od 5,2 metra).

W Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Rozrywka 26 pełniony jest całodobowy dyżur pod numerem telefonu: 12 616 59 99.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku

Fot. SM