Spłonął autobus na autostradzie A4

Spłonął autobus na autostradzie A4

W dniu 26.05.2019r. o godz. 1.18 na numer alarmowy wpłynęła informacja o pożarze autobusu na autostradzie A4 (391 km). Na miejsce zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce, w trakcie rozpoznania ustalono, że pojazd jest całkowicie objęty ogniem a podróżujące nim osoby obywatelstwa ukraińskiego zdołały go bezpiecznie opuścić.

Działania strażaków w pieszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody i piany na palący się pojazd. Na czas gaszenia pożaru ruch w kierunku Katowic wstrzymano. Na miejsce przybyła Policja oraz służby autostradowe.

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz spaleniem części bagaży zadysponowano na miejsce działań autobus oraz busa z Komendy Wojewódzkiej z Krakowa. Osoby uczestniczące w zdarzeniu przewieziono w bezpieczne miejsce, gdzie oczekiwały na przyjazd zastępczego autobusu firmy organizującej podróż.

Po ugaszeniu pożaru, udrożniono jeden pas ruchu. Przekazano miejsce akcji służbie autostradowej, która zabezpieczyła wrak pojazdu do czasu jego usunięcia.

Źródło PSP Kraków, Foto Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku