Policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę

Policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę

22 maja w godzinach wieczornych, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, w trakcie pełnienia służby, w okolicy kompleksu garaży w Krakowie, zauważyli mężczyznę, który  ładował pudła kartonowe z jednego z tych garaży do bagażnika pojazdu. Mając podejrzenie, że może to być nielegalny towar, policjanci postanowili skontrolować ich zawartość. Okazało się, że w pudłach znajdowało się 740 kartonów papierosów bez polskiej akcyzy. Mężczyzna dokonujący załadunku to 55-letni obcokrajowiec, który został zatrzymany pod zarzutem posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych.

W trakcie dalszych czynności mundurowi udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego oraz jego kiosku w Krakowie, gdzie ujawnili kolejne partie nielegalnych wyrobów tytoniowych w ilości 10 kartonów z papierosami. Łącznie policjanci zabezpieczyli 150 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy.

Po wykonanych czynnościach mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Następnego dnia w komendzie usłyszał zarzut nabywania, przechowywania i przewożenia nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz zarzut usiłowania  wprowadzenia ich do obrotu (art. 65 par. 1 i 3 kks), za co grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3. Tym razem Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie bliskiej 130 tys. zł. 

Fot. Policja

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku