Pobił i zabrał pokrzywdzonym dokumenty i telefony komórkowe

Pobił i zabrał pokrzywdzonym dokumenty i telefony komórkowe

Pod koniec kwietnia br. udali się w rejon krakowskich Łagiewnik, gdzie według zgromadzonych informacji miał przebywać mężczyzna podejrzany o dokonanie rozboju w maju ubiegłego roku. Oprawca pobił i zabrał wówczas pokrzywdzonym 2 telefony komórkowe, o łącznej wartości ponad 1000 zł oraz dokumenty tych osób.


Po krótkiej obserwacji kryminalni zauważyli i wylegitymowali osobę, która odpowiadała rysopisowi podejrzanego. Jak się okazało, był to poszukiwany przez nich 31-letni mieszkaniec Krakowa, tak więc został on zatrzymany. W trakcie przeszukania kryminalni ujawnili w torbie, którą przenosił mężczyzna susz roślinny o wadze ponad 70 gramów, biały proszek o wadze ponad 12 gramów oraz substancje w postaci przeźroczystych kryształków o wadze powyżej 73 gramów. Wszystkie substancje były podzielone i umieszczone w woreczkach strunowych. Oprócz tego  posiadał on też dużą ilość gotówki, cudzą kartę bankomatową oraz puste woreczki strunowe z nalepkami, które zwykle umieszcza się na opakowaniach  z dopalaczami. Zatrzymany oświadczył, że ujawnione środki należą do niego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli substancje, które skierowane zostały do badań laboratoryjnych. Podejrzany usłyszał   zarzut udziału w pobiciu, dokonania rozboju oraz ukrywania i posługiwania się cudzym dokumentem. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Nie wykluczone, że aresztowany usłyszy   kolejne zarzuty związane z posiadaniem nielegalnych substancji, jeśli badania zabezpieczonych środków wykażą wynik pozytywny.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ

Fot. Policja