Pirat drogowy przekroczył dozwoloną prędkość o 121 km/h!

Pirat drogowy przekroczył dozwoloną prędkość o 121 km/h!

Ponad 170 km/h miał na liczniku 20-letni mieszkaniec gminy Siepraw, który wpadł wczoraj w ręce policjantów z myślenickiej drogówki na odcinku drogi krajowej nr 955 w Jaworniku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

W niedzielę po godz. 19 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Myślenice w związku ze zgłoszeniami z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa prowadzili kontrole prędkości na odcinku DK955 w Jaworniku.  W pewnym momencie dostrzegli jadącego z dużą prędkością w kierunku Rudnika osobowego volkswagena.  Na wyświetlaczu urządzenia mierzącego prędkość pojazdów pojawił się wynik 171 km/h! Pomiaru dokonano w terenie zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości to 50 km/h.

Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Siepraw. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem. Dodatkowo za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Na konto kierującego wpłynie także 10 punktów.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku