Na Kazimierzu zatrzymano złodziei rowerów

Na Kazimierzu zatrzymano złodziei rowerów

Krakowscy kryminalni zatrzymali dwie osoby, które dokonały kradzieży rowerów z podziemnego parkingu.

21 maja br. po przeanalizowaniu materiałów operacyjnych, policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie udali się pod wytypowany adres na krakowskim Kazimierzu, gdzie przebywać miały osoby odpowiedzialne za kradzież rowerów. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę oraz dwóch mężczyzn.

Po sprawdzeniu okazało się, że 48-letnia mieszkanka Krakowa jest osobą poszukiwaną przez Komisariat Policji VII w Krakowie do odbycia kary pozbawienia wolności, natomiast dwóch mężczyzn, to również mieszkańcy małopolskiej stolicy, którzy jak wcześniej ustalono, mieli dopuścić się kradzieży. Cała trójka została zatem zatrzymana, a następnie przewieziona do Komisariatu Policji IV w Krakowie.

Mężczyźni oświadczyli, że pod koniec kwietnia wyjechali wspólnie na miasto z zamiarem kradzieży rowerów. Kiedy zauważyli, że drzwi do jednego z podziemnych garaży w okolicy Bronowic były otwarte, postanowili skorzystać z nadarzającej się okazji i wjechali do środka. Tam spostrzegli dwa rowery górskie, które spakowali do bagażnika i błyskawicznie oddalili się z tego miejsca.

Jeden z nich przyznał, iż sprzedał później skradziony towar. W toku dalszych czynności kryminalni odzyskali jeden ze skradzionych jednośladów, który znajdował się w pobliskim lombardzie. Poszkodowani wycenili straty na ponad 3 000 zł. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży.

Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Zatrzymana kobieta została osadzona w zakładzie karnym celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku