Most Grunwaldzki był zagrożony! W jego kierunku płynęły wielkie drzewa

Most Grunwaldzki był zagrożony! W jego kierunku płynęły wielkie drzewa

24 maja przed południem policyjni wodniacy wraz ze strażakami patrolowali na motorówkach Wisłę w okolicy Wawelu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, że z nurtem wody, w ich kierunku płynie kilkanaście splątanych ze sobą kłód drzew. Niektóre z drzew wyrwanych przez żywioł z ziemi miały rozłożyste konary, które splątane z innymi tworzyły dużą i gęstą powierzchnię niebezpieczną dla filarów mostów.
Policjanci widząc zagrożenie dla Mostu Grunwaldzkiego oraz kolejnych, natychmiast rozpoczęli kontrolowany spław konarów w kierunku brzegu. Tutaj żołnierze wraz ze strażakami przywiązali je linami.

Kilka minut po zakończeniu akcji z konarami policyjni „wodniacy” dostali sygnał, że dwa tramwaje wodne ze sternikami na pokładach płyną w dół rzeki. Jak się okazało, sternicy odcumowali jednostki i próbowali uruchomić silniki co jednak się nie udało, a tramwaje bezwładnie płynęły w dół rzeki. Policjanci na kilku motorówkach z obu stron dopłynęli do tramwajów i pomogli spokojnie zacumować je przy brzegu na wysokości ul. Gazowej.

Fot. Policja