Krakowscy policjanci zatrzymali narkotykowego dilera i osoby z nim powiązane

Krakowscy policjanci zatrzymali narkotykowego dilera i osoby z nim powiązane

14 maja br. policjanci w Krakowie skierowali się w rejon jednej z ulic znajdującej się na krakowskim Ludwinowie, gdzie według zgromadzonych informacji zamieszkiwać miała osoba trudniąca się handlem narkotykami. Widząc podejrzewanego mężczyznę, wychodzącego ze swojego mieszkania, policjanci zatrzymali go, a następnie udali się z 22-latkiem do lokalu, z którego wcześniej wyszedł.

Tam zastali 3 innych mężczyzn, w wieku 22, 23 i 24 lat, pochodzących z Nowego Sącza. Funkcjonariusze przystąpili do przeszukania, w trakcie którego ujawnili młynek do mielenia, większą ilość gotówki, 21 woreczków z zawartością suszu roślinnego oraz inne substancje należące do gospodarza.

Dalsze przeszukanie skutkowało znalezieniem 10 sztuk woreczków z suszem roślinnym oraz gotówki należących do drugiego 22-latka. Dodatkowo policjanci ujawnili plastikowe pudełko z zawartością innych substancji oraz telefony komórkowe należące do ich o rok starszego kolegi. Ostatni z mężczyzn przebywający w mieszkaniu po czynnościach został zwolniony. Pozostała trójka została zatrzymana i przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, gdzie zabezpieczone narkotyki zważono i przebadano.

W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 36 gramów marihuany, blisko 1 gram mefedronu oraz niecałe 0,5 grama tabletek extasy. Zatrzymani usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z 22-latów usłyszał zarzut udzielania innym osobom środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Tymczasem  zastosowano wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Fot. Policja