Kolejne ostrzeżenie przed ulewami i burzami

Najbliższe godziny w Krakowie upłyną pod znakiem intensywnych opadów deszczu i burz – prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którzy wydali kolejne ostrzeżenie drugiego stopnia w tej sprawie. Obowiązuje ono do godz. 18.00.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów to od 50 do 90 mm. Ulewom mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 proc.

Według drugiego, pomarańczowego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.”

Dziś w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Przewidywana temperatura w nocy to 12 st. C.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności