Już jutro pierwszy w tym roku Piknik Krakowski

Już jutro pierwszy w tym roku Piknik Krakowski

Już jutro pierwszy w tym roku Piknik Krakowski!

Będzie moc atrakcji, dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne, a także warsztaty i pokazy kulinarne. Widzimy się w każdą sobotę i niedzielę w parkach Krakowa. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, pierwszy w tym roku Piknik Krakowski zawita do Parku Bednarskiego, aby w niedzielę, 2 czerwca, powitać Was w Parku Krakowskim. Zaproście rodzinę, przyjaciół i sąsiadów!

Dzięki Piknikowi Krakowskiemu, nie wyjeżdżając za miasto, można poczuć się w sercu Krakowa, jak na wakacjach. Zapraszamy do piknikowania, wylegiwania się na kocu, uprawiania sportów, relaksowania w cieniu drzew i rodzinnego odpoczywania. Oddajmy się temu, co kochamy najbardziej, weekendowemu leniuchowaniu, zajadaniu smakołyków i radości życia. Budujmy razem więzi lokalne, poznajmy sąsiadów, panie z warzywniaka i rodzinę z białym pieskiem. W tym roku będzie można poszaleć na potańcówkach z muzyką na żywo i posiedzieć na trawie w kinie plenerowym.

U piknikowych wystawców i w foodtruckach będzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty, degustować lub zwyczajnie najeść się do syta, a przy tym pogłębić swoją wiedzę kulinarną na warsztatach i pokazach szefów kuchni i blogerów. Nie zabraknie wyjątkowych zabytkowych pojazdów serwujących aromatyczna kawę i rzemieślnicze lody.

Na zielonej trawie, w cieniu drzew, niezależnie od wieku i kondycji, zupełnie za darmo, można będzie poćwiczyć. Piłka nożna dla najmłodszych, badminton, joga, gimnastyka dla przyszłych mam, wspinaczka – to tylko część atrakcji, jakie czekają na Was w parkach. Bardziej stateczni mogą oddać się zajęciom zręcznościowym i grom, nie tylko planszowym. Dla najmłodszych mamy ciekawy program warsztatów i zajęć, aby kreatywnie spożytkować nadmiar energii. Ale przede wszystkim można po prostu poleżeć i oddać się nicnierobieniu.

Podczas tegorocznej edycji spotkania w krakowskich parkach odbędą się w każdą sobotę i niedzielę czerwca, lipca i sierpnia, a wspólne piknikowanie zakończymy 1 września piknikiem w stylu retro. Lokalizacja pikników będzie się zmieniać: w czerwcu spotkamy się w 10 różnych parkach w kilku dzielnicach. Natomiast w każdą sobotę lipca i sierpnia będziemy piknikować w parku Bednarskiego, a w niedziele w Parku Krakowskim. Na wybrane Pikniki chętnych dowoził będzie Parkobus, zielony autobus, który nie porusza się utartymi ścieżkami. Nie zabraknie pikników poświęconych naszym sąsiadom Ukrainie i Niemcom, na piknikach tematycznych poznamy ich zwyczaje, kulturę i kulinaria.

Celem Pikniku Krakowskiego jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu można było zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”.

Program:

1 czerwca w Dzień Dziecka w Parku Bednarskiego

11:00 – 12:00 – Mamu Space & Factory Kraków ilovejoga – Joga
11:00 – 15:30 – Sprawne Wspinanie – wspinanie po linie dla dzieci
11:00 – 17:00 – Centrum Kultury Podgórza – Strefa Rodzica – pokazy Boblesy (warsztaty multisensoryczne), Salon Zabaw Dawnych, gdzie będzie można zagrać w kapsle, gumę, klasy, Strefa Zielonego Listka – Akademia Małego Ogrodnika, warsztaty plastyczne „Zero Waste” oraz spacer dendrolodiczny
11:00 – 17:00 – MPO Kraków – warsztaty edukacyjno-informacyjne dotyczące segregacji odpadów.
11:00 – 17:00 – Factory Kraków – malowanie twarzy oraz konkursy dla rodziców
12:00 – Centrum Kultury Podgórza – spektakl dla dzieci oraz przejażdżki konne dla dzieci
12:00 – 16:00 – Galeria Bunkier Sztuki – Farba akcja! Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-16lat
12:00 -13:00 – Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie – spacer entomologiczny pt. „Najpiękniejsze owady w mieście – czyli kilka słów o motylach”
12:30 – 13:30 – Zajęcia warsztatowe INTRO TO ACRO z Tomasz Pacan
13:00 -14:00 – Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie – spacer entomologiczny pt. „Najpiękniejsze owady w mieście – czyli kilka słów o motylach”
13:00 – 14:00 – Mamu Space & Factory Kraków – warsztaty kulinarne dla dzieci Jaglane kulki mocy!
14:00 – 15:00 – zajęcia taneczne dla dziec na których opanują podstawowe kroki KRAKOWIAKA prowadzone przez Patrycje Wojtarowicz
15:00 -16:00 – Mamu Space & Factory Kraków – warsztaty recyklingowe Szmaciane Laleczki

2 czerwca zapraszamy do Parku Krakowskiego

11:00 – 12:00 – Mamu Space – warsztaty dla dzieci z tworzenia lasu (grupa 8 osób) zapisy w namiocie organizatora
11:00 – 17:00 – Szkoła Matematyki Alfa – warsztaty geometryczne i zagadki matematyczne
11:00 – 17:00 – Nowohuckie Centrum Kultury – warsztaty plastyczne
11:00 – 17:00 – warsztaty muzyczne poprowadzi luperman
11:00 – 17:00 – El Bombo – hiszpański dla dzieci – warsztaty języka hiszpańskiego dla dzieci
11:30 – zajęcia z samoobrony dla dzieci prowadzone przez Okuyama Ryu Aiki Jujutsu
12:00 – 12:30 – Maruna – warsztaty kulinarne dla dzieci
12:00 – 14:00 – występ zespołów tańca ZPiT Krakowiacy
12:00 – 16:00 – Galeria Bunkier Sztuki – – Farba akcja! Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-16lat
12:30 – 13:30 – Mamu Space – warsztaty dla dzieci z tworzenia lasu (grupa 8 osób) zapisy w namiocie organizatora
13:00 – 13:30 – Maruna – warsztaty kulinarne dla dzieci
13:00 – 14:00 – Centrum Noszenia – warsztaty z noszenia dzieci w chustach i nosidłach
14:00 – 14:30 – Maruna – warsztaty kulinarne dla dzieci
14:30 – warsztaty z samoobrony dla dorosłych prowadzone przez Okuyama Ryu Aiki Jujutsu
15:00-16:00 – Centrum Noszenia – warsztaty z noszenia dzieci w chustach i nosidłach