Już jest! Odnowiony stadion dla KS Prądniczanka

Już jest! Odnowiony stadion dla KS Prądniczanka

Dzisiaj, 30 maja odbyła się uroczystość otwarcia po przebudowie Stadionu Miejskiego im. Władysława Kawuli Klubu Sportowego Prądniczanka. W wydarzeniu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Stadion KS Prądniczanka, zlokalizowany przy ul. św. Andrzeja Boboli w 5, powstał w latach 70. XX wieku. W latach 2016-2019 został zmodernizowany i rozbudowany.

Inwestycja realizowana była w dwóch etapach. W pierwszym, w 2016 r. gruntownie zmodernizowano budynek klubu, w którym wymieniono dach oraz przebudowano salę. Obecnie służy on do celów rekreacyjnych i usługowych. W drugim, prowadzonym w latach 2017-2019 powstały trybuny wolnostojące wraz z ich zadaszeniem, wymieniono naturalną murawę boiska na sztuczną. Wykonano także oświetlenie stadionu o mocy ok. 500 luksów.

Stadion spełnia po modernizacji wymogi licencyjne III ligi piłkarskiej. Posiada 1224 miejsca siedzące, w tym 12 przystosowanych dla mediów. Na trybunach demontowalnych znajduje się łącznie 666 miejsc. Wyodrębniono również trybunę dla kibiców zespołu gości z 68 miejscami.

Na boisku o wymiarach 100 x 63 m położono nowa nawierzchnię wraz z trzymetrowymi pasami bezpieczeństwa wzdłuż boiska oraz pięciometrowymi pasami za bramkami. Boisko wykończone zostało betonową opaską. Zamontowano piłkochwyty: przy wschodniej i południowej granicy boiska wzdłuż całej jego długości oraz wzdłuż pola karnego od strony zachodniej.

Oświetlenie zostało również zmodernizowane. Lampy zostały zamontowane na czterech wolnostojących 16-metrowych masztach oraz na zadaszeniach trybun.

Wykonawcą inwestycji była firma Interhall sp. z o.o. z Katowic. Autorem projektu jest MTWW Architekci sp. z o.o. z Krakowa. Inwestycja realizowana była pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

Koszty realizacji inwestycji wyniosły 11 757 172,29 zł brutto.

Foto i info: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku