Juwenalia w Krakowie – tak kursują autobusy i tramwaje

W związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w okresie do nocy z 26 na 27 maja zostały wprowadzone wzmocnienia komunikacji nocnej.

Nocne linie tramwajowe:

 • nr 62 i 69 – kursują według rozkładów na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (z częstotliwością co 30 minut przez całą noc). Do obsługi linii jest kierowany tabor o zwiększonej pojemności.
 • nr 64 – została uruchomiona na trasie czasowo zmienionej: Os. Piastów – ul. Dunajewskiego, ul. Podwale, ul. Piłsudskiego, al. 3 Maja – Cichy Kącik.
  Linia kursuje według rozkładu na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (z częstotliwością co 30 minut przez całą noc). Do obsługi linii jest kierowany tabor o zwiększonej pojemności.

Nocne linie autobusowe:

 • nr 601 i 611 – kursują według specjalnych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut. W związku z wysoką częstotliwością kursowania linie nie uczestniczą w tzw. „zlotach” na przystanku „Teatr Słowackiego”.
 • nr 605, 612, 637 i 643 – kursują według rozkładów na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.
 • nr 618 – dodatkowa linia nocna kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – ul. Dąbrowskiej, al. Andersa, al. Bora-Komorowskiego, ul. Miechowity (powrót: ul. Miechowity, ul. Młyńska), ul. Brogi, ul. Wileńska, al. 29 Listopada, ul. Pawia, tunel św. Rafała Kalinowskiego, ul. Rakowicka, ul. Lubicz (powrót: ul. Pawia), ul. Basztowa, ul. Długa, al. Słowackiego, al. Mickiewicza, ul. Dunin-Wąsowicza, ul. Kałuży – Cracovia Stadion (powrót: ul. Kałuży, al. Focha).
  Linia kursuje z częstotliwością co 60 minut i będzie skoordynowana z linią nr 608 (odjazdy z przystanku „Teatr Słowackiego” są realizowane 30 minut po pełnej godzinie).
 • nr 620 – dodatkowa linia nocna kursująca na trasie: Krowodrza Górka – ul. Krowoderskich Zuchów, ul. Łokietka, ul. Makowskiego, ul. Stachiewicza, ul. Wrocławska, al. Kijowska, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Smoluchowskiego, ul. Lea, ul. Piastowska, ul. Nawojki, ul. Czarnowiejska, al. Mickiewicza, al. Krasińskiego, ul. Konopnickiej, ul. Kamieńskiego, ul. Puszkarska, ul. Sławka, ul. Trybuny Ludów, ul. Witosa, ul. Halszki, ul. Stojałowskiego – Os. Kurdwanów.
  Linia kursuje z częstotliwością co 30 minut (odjazdy będą realizowane 15 minut przed i po kursie linii nr 610). Przystanek „Miasteczko Studenckie AGH” w kierunku Krowodrzy Górki funkcjonuje dwukrotnie: na ul. Nawojki oraz na ul. Piastowskiej.
 • nr 664 – kursuje po trasie czasowo skróconej: Bronowice Małe – Teatr Bagatela (trasa linii nr 704). Linia kursuje według rozkładu na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (z częstotliwością co 30 minut przez całą noc).
 • nr 903 i 915 – kursują bez zmian (tylko w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę).
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności