IMGW ogłosił trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. Poziom wody w Wiśle przekroczył 5,2 m

IMGW ogłosił trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. Poziom wody w Wiśle przekroczył 5,2 m

W czwartek wieczorem poziom wody w Wiśle na wodowskazie na Bielanach przekroczył 5,2 m. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę, 25 maja, poziom wody może osiągnąć 7 m. Szczegóły tutaj.

W CZK przy ul. Rozrywka 26 pełniony jest całodobowy dyżur pod numerem telefonu: 12 616 59 99.


Do piątku, 24 maja, do godz. 18.00 przedłużono drugi, pomarańczowy stopień zagrożenia intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Synoptycy IMGW w Krakowie prognozują wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wartość opadów wynosi miejscami od 30 do 60 mm. W trakcie opadów deszczu mogą występować burze z porywami wiatru do 60 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk określono na 90 proc.

Według drugiego, pomarańczowego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.”


IMGW ogłosił trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego wezbraniem z przekroczeniem stanów alarmowych rzeki Wisły. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku, 24 maja do godz. 18.00.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku