Dzień Dziecka w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Dzień Dziecka w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Krzyknij „Ahoj” i rusz z nami śladami słynnych żeglarzy! Odkryj bajkowe krainy Sindbada, wytycz nowe szlaki niczym Marco Polo, okrąż Ziemię jak niegdyś Magellan. Podczas Dnia Dziecka w Dworku Białoprądnickim poczujemy zapach słonej wody i złapiemy wiatr w kolorowe żagle. Poznamy morskie opowieści i legendarne stwory zamieszkujące oceaniczne głębie, sprawdzimy czy mamy zadatki na prawdziwego wilka morskiego, zabawimy się w piratów i spróbujemy sprostać żeglarskim wyzwaniom.

Imprezę rozpoczniemy 9 czerwca o godz. 15.00. Jako pierwsze wystartują MORSKIE ZMAGANIA, czyli sztafeta wyzwań z nagrodami dla każdego, kto zmierzy się z morskimi potworami, oceanicznymi głębiami i trudami życia na statku. Oczywiście, na wesoło i z przymrużeniem oka 😉

Na najmłodszych czeka tego dnia wiele atrakcji:
– malowanie podwodnego świata,
– spotkanie z koralowcami, rozgwiazdami i kolczastą rybą rozdymką,
– malowanie i stawianie żagli,
– morska przebieralnia DIY,
– pokazy i konkursy służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej,
– dmuchane miasteczko,
– pokazy szermierki i kendo,
– puszczanie dużych baniek mydlanych,
– występ dziecięcej grupy bębniarskiej Mała Wataha,
 i wiele innych!

W specjalnie wydzielonej strefie znajdzie się KĄCIK MALUCHA, a w nim: malowanie twarzy, animacje plastyczne – kolorowanki, wycinanki, puszczanie baniek, zabawy z chustą Klanza, bujak, mini zjeżdżalnia, kolorowy tunel i inne zabawy.

Podczas Pikniku czekają też na wszystkich KONKURSY, m.in. RODZINNE SZANTOWANIE na wykonanie szanty lub innej piosenki o morzu. NAGRODĄ będzie nagranie tego utworu w profesjonalnym Studiu Nagrań im. Janusza Muniaka!

Naszą scenę i MIKROFON ZNÓW ODDAMY DZIECIOM! W zeszłym roku bardzo Wam się to wspólne czytanie podobało, więc i teraz każdy maluch, który przyjdzie do Dworku ze swoim ulubionym (krótkim) opowiadaniem, legendą, wierszem o morskich przygodach – będzie mógł do nas podejść i przeczytać utwór ze sceny.

Byście lepiej poczuli morskie klimaty, stworzymy dla Was specjalny OCEAN CIEKAWOSTEK, na temat żeglarskiego życia, morskich odkryć i mitycznych stworów.

A na koniec – o godz. 18.00 – zapraszamy na specjalny KONCERT SZANTOWY dla najmłodszych w wykonaniu zespołu KLANG! Jeśli bywacie na krakowskim Festiwalu Shanties, to z pewnością wiecie, że to zapowiada fantastyczną, morską zabawę! Nie bez powodu zespół ma na swoim koncie Nagrodę Grand Prix Festiwalu za koncert dziecięcy 😉

Piknik rodzinny organizowany jest w ramach Dni Dzielnicy IV, we współpracy z Przewodniczącym Zarządu Dzielnicy IV Dominikiem Franczakiem oraz Dzielnica IV Prądnik Biały.


ps.

MORSKIE PRZEBRANIA MILE WIDZIANE! Pamiętajcie, że tego dnia królować powinny biało-granatowe pasy, pirackie chustki i przepaski na oko albo… syrenie ogony 😊

Bawcie się razem z nami!

Szczegółowy program:

15.00

rozpoczęcie Pikniku

występ dziecięcej grupy bębniarskiej Mała Wataha

15.00 – 17.30

Morskie Zmagania – sztafeta wyzwań

DIY! Morska przebieralnia

Malowanie żagli i podwodnego świata

15.00 – 18.00

Morskie opowieści – stanowisko, na którym poznamy mieszkańców mórz i oceanów – dotknąć koralowców, rozgwiazd, gąbek i skorupek żółwi morskich.

Pokazy i konkursy służb mundurowych Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej

Stanowisko baniek mydlanych

Stanowisko szermierki i kendo

15.00 – 19.00

Dmuchane miasteczko i Kącik Malucha

18.00

koncert szantowy dla najmłodszych – zespół KLANG i zakończenie imprezy