Akcja „Bezpieczny Powrót” w nocnej komunikacji. Konieczne były interwencje Straży Miejskiej

Akcja „Bezpieczny Powrót” w nocnej komunikacji. Konieczne były interwencje Straży Miejskiej

MPK SA w Krakowie i Straż Miejska po raz kolejny zorganizowali akcję „Bezpieczny powrót”, której celem było bezpieczeństwo i komfort pasażerów podróżujących komunikacją nocną. Wspólne patrole w ramach akcji „Bezpieczny Powrót” rozpoczęły się 10 maja o godzinie 20.00 i trwały do godz. 4.00. W tym czasie skontrolowano trzy linie dzienne (nr 1, 3 i 194) oraz trzy linie nocne (nr 62, 69 i 664). Straż Miejska wystawiła 42 mandaty, 5 pouczeń i skierowała 3 wniosku do sądu. Pasażerowie nocnej komunikacji byli upominani m.in. za spożywanie alkoholu, palenie papierosów i zakłócanie porządku publicznego. Kontrolerzy biletów, którzy brali udział w akcji wystawili łącznie 49 opłat dodatkowych za brak ważnego biletu.


Przypomnijmy. Celem akcji jest troska o to, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować krakowskimi tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach nocnych. Pomysł jak skutecznie chronić pasażerów jest prosty.

W środku wybranego tramwaju czy autobusu podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu i obserwuje wszystko, co dzieje się w środku pojazdu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu lub komfortowi podróżujących natychmiast dzwoni do strażników miejskich lub patrolu policji, którzy jadą swoim radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu. Dzięki temu ich reakcja może być natychmiastowa.

Fot. MPK

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ