42-letni mężczyzna okradł swojego pracodawcę

42-letni mężczyzna okradł swojego pracodawcę

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał szeregu kradzieży na szkodę firmy budowlanej, w której pracował.

4 maja br. funkcjonariusze Komisariatu Policji IV w Krakowie, pełniąc służbę w rejonie alei Trzech Wieszczów, otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży sprzętu budowlanego. Mundurowi udali się w rejon budowy, na której miało dojść do zdarzenia. Poszkodowany przekazał, że podejrzewa, iż znajdujący się na terenie budowy mężczyzna dokonał szeregu kradzieży sprzętu budowlanego na szkodę jego firmy.

Policjanci wylegitymowali podejrzanego, 42-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Jak się okazało, mężczyzna ten zatrudniony był wcześniej w firmie jako pomocnik, a kilka dni temu strony zakończyły współpracę. Jako że w trakcie zatrudnienia otrzymał on zgodę na możliwość nocowania na terenie obiektu, wykorzystał ten fakt i dwukrotnie włamał się do pomieszczeń, zabierając z nich myjkę ciśnieniową oraz piłę do drewna. Przyznał się też, do dwóch kradzieży innego sprzętu budowlanego.

Poszkodowany wycenił straty na kwotę sięgającą blisko 14 000 zł. 42-latek tłumaczył się, że znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, a sprzedaż skradzionego sprzętu miała pomóc mu ’’stanąć na nogi’’. Mężczyzna usłyszał łącznie 4 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od roku do lat 10.