Zbuduj własny eksponat do Małopolskiego Centrum Nauki!

Zbuduj własny eksponat do Małopolskiego Centrum Nauki!

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon zaprasza na bezpłatne dwudniowe warsztaty, w których każdy może wziąć udział i stworzyć eksponaty do centrum nauki. Będzie można przetestować i skonsultować pomysły, poszukać inspiracji, a potem wziąć udział w konkursie!

Jeszcze przez miesiąc, do 24 maja, budowane w Krakowie centrum czeka na propozycje eksponatów interaktywnych, które ilustrować będą naukowe zjawiska. Pula nagród wynosi 19 500 zł, a na zwycięzcę czeka 5000 zł. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kiedy powstanie budynek w Czyżynach w 2022 roku, na wystawie stałej będzie można zobaczyć własne dzieło. Planowana ekspozycja opowiadać będzie o człowieku w sieci relacji. To opowieść na różnych poziomach: wyobraźni, życia na Ziemi w przeszłości i przyszłości, funkcjonowania organizmu i dużych społeczności.

Zanim jednak powstaną pierwsze eksponaty i konkursowe prace, będzie można poeksperymentować podczas warsztatów Design Thinking. Cogiteon zaprasza tuż po świętach wielkanocnych: w środę i czwartek 24 i 25 kwietnia od godz. 14.00 do wspólnej zabawy. Ilość miejsc jest ograniczona, a zapisy już trwają. Szczegóły na stronie: cogiteon.pl