[Za Darmo] Zapraszamy na edukacyjny spacer po Krakowie!

[Za Darmo] Zapraszamy na edukacyjny spacer po Krakowie!

Rusz na spacer i poczuj Kraków w ramach Muzeomanii!

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia dokładnie w południe zapraszamy na spacer edukacyjny w ramach Muzeomanii. Na trasie z cyklu „Poczuj Kraków” uczestnicy będą wędrować śladami Krakowa, którego już nie ma.

Zwiedzanie zacznie się przy Domu pod Krzyżem (ul. Szpitalna 21), który będzie miejscem zbiórki, zapoznając się ze śladami Krakowa, który odszedł jako ofiara „modernizacji” miasta. Na miejscu dawnego klasztoru Duchaków będziecie mogli spróbować wirtualnego przewodnictwa oprowadzając grupę po klasztorze.

Organizatorzy pokażą baszty miejskie, po których zostały tylko tabliczki – następnie dojdziecie do miejsca po dawnym kościele św. Gertrudy, gdzie można będzie wcielić się w rolę nieszczęśników, których droga życia kończyła się właśnie w tym miejscu. 

Zobaczycie też miejsce po dawnym systemie kontroli miasta – gródku wójtowskim (można wcielić się w żołnierzy królewskich). Stąd wszyscy udadzą się na Plac Marii Magdaleny, by na miejscu kościoła pod tym wezwaniem zadumać się nad zmiennymi losami Fortuny (kościół był przeznaczony do opieki nad paniami lekkich obyczajów). Następnie przejdziecie na miejsce po dawnym kościele p.w. Wszystkich Świętych, a u o.o. Franciszkanów i wyśledzicie, co po nim pozostało.

Przewodnikiem na trasie będzie Grzegorz Szymanowski. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Info UMK

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ

Fot. Flickr