Wiemy, co się działo na Wzgórzu Wawelskim

Zaniepokojeni czytelnicy pisali do naszej redakcji z pytaniami co się dzieje na Wzgórzu Wawelskim.

Jak informują strażacy – spokojnie, to tylko ćwiczenia. W dniach 15-17, strażacy zaplanowali i już częściowo przeprowadzili ćwiczenia taktyczno bojowe na Wzgórzu Wawelskim.

Ćwiczenia obejmowały tym razem symulację pożaru w budynku nr 8 (pracownia konserwacyjna) połączoną z ewakuacją osób zagrożonych. W trakcie ćwiczeń zasymulowano również przy współpracy z pracownikami Zamku Królewskiego, ewakuację części zbiorów w specjalnie do tego przygotowanych skrzyniach.Wykonując założenie taktyczne, sprawdzono także drożność dróg ewakuacyjnych i zaopatrzenie wodne obiektu do celów przeciwpożarowych, m.in. poprzez kontrolę pionów wodnych tj. rurociągu prowadzącego wodę z Wisły na dziedziniec zewnętrzny. Założenie to było realizowane przy współpracy strażaków z dwóch jednostek ratowniczo-gaśniczych (JRG 1 i JRG 2).
Ćwiczenia takie mają na celu nie tylko doskonalenie technik gaśniczych i ewakuacyjnych, ale są także czasem gdzie można dokonać sprawdzenia wewnętrznych procedur, działania systemów pożarowych, a przede wszystkim szlifować współpracę między strażakami, a personelem Zamku Królewskiego.


Warto zaznaczyć, iż mimo, że ćwiczenia praktyczne odbyły się w dniu 15 kwietnia, to strażacy z JRG 1 będą zapoznawać się ze specyfiką Wzgórza Wawelskiego także 16 i 17 kwietnia.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ

Fot. kpt. Łukasz Szewczyk / źródło JRG Nr 1

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności