Wielka Majówka w Nowohuckim Centrum Kultury

Wielka Majówka w Nowohuckim Centrum Kultury

Jeśli majówka w Nowej Hucie – to tylko z Nowohuckim Centrum Kultury! W niedzielę kończącą majowy, długi weekend odbędzie się tam specjalny koncert pełen poetyckich pejzaży i dźwięku gitar. A to dopiero początek. Zapraszamy do zapoznania się z majówkowym programem imprez w NCK!

Jak wspomnieliśmy, w majówkowy weekend, a dokładnie 5 maja w niedzielę, o godz 18.00 na Scenie NCK odbędzie się specjalny „Koncert dla Wojtka Bellona”. Tematyka wierszy i piosenek Bellona, barda legendarnej Wolnej Grupy Bukowina sprawia, że każdy może w nich znaleźć intrygujący motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości poety Jerzego Harasymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta.

W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą m.in.: Wolna Grupa Bukowina, Robert Kasprzycki z zespołem, Tomek Wachnowski i Adam Ziemianin. Koncert poprowadzi Zbigniew Grzyb.

W środę, 8 maja czeka nas kolejny koncert pod wszystko mówiącym tytułem „Najpiękniejsze piosenki – Jaques Brel”. Tego wieczoru w NCK wystąpią wokalistka, pianistka i kompozytorka Dorota Wasilewska oraz aktor, piosenkarz i satyryk Jan Jakub Należyty. Na koncert zaprosi nas przesympatyczna i utalentowana Basia Stępniak-Wilk. Początek g. 19.00, w sali kameralnej 203.

W piątek i sobotę (10-11 maja), na Scenę NCK, po sukcesie „Kryptonimu 27” i „Preludium słowiańskiego”, Agnieszka Glińska i Art Color Ballet powrócą z nowym projektem. „Bursztynowe drzewo” to widowisko inspirowane jest pradziejami ludów przemierzających Europę, przodków współczesnych mieszkańców ziem polskich. Tych, którzy znają dotychczasowe produkcje Art Color Ballet z pewnością nie trzeba przekonywać, że w wykonaniu tego zespołu połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, każdorazowo wprowadza publiczność w niewyobrażalny wprost świat wielowymiarowej sztuki scenicznej, zapierającej dech w piersiach.

Widowisko zobaczymy dwukrotnie. Będzie ono wystawiane o godz. 19.00.

Więcej o majówkowym repertuarze NCK znajdziemy na nck.krakow.pl.