We wtorek część szkół również zamknięta. Dodatkowe patrole Straży Miejskiej

We wtorek część szkół również zamknięta. Dodatkowe patrole Straży Miejskiej

W poniedziałek, 8 kwietnia nauczyciele rozpoczęli ogólnopolski protest. Pierwszego dnia strajku w Krakowie nieczynne były 184 szkoły, przedszkola i placówki. W reszcie strajkujących szkół odbyły się wyłącznie zajęcia opiekuńcze – skorzystało z nich ponad 2,4 tys. dzieci i młodzieży. W okolicach szkół i przedszkoli pojawiły się dodatkowe patrole Straży Miejskiej. Przed nami drugi dzień strajku – wnioski o zawieszenie zajęć we wtorek, 9 kwietnia zgłosiło 138 szkół (stan na godz. 15.00).

Od wczesnych godzin porannych patrole straży miejskiej kontrolowały tereny wokół szkół. Nasze działania były skoncentrowane na zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom, które mogły pojawić się przed zamkniętymi placówkami oświatowymi. Po skontrolowaniu kilkudziesięciu budynków funkcjonariusze nie odnotowali sytuacji, w których najmłodsi byliby pozostawieni bez opieki. Kontrole terenów przyszkolnych będą prowadzone do odwołania – mówi komendant straży miejskiej Adam Młot.

Z informacji przekazanych przez dyrektorów szkół wynika, że w poniedziałek w Krakowie strajkowało 4767 nauczycieli (informacje z 206 szkół i placówek). We wtorek będzie zamkniętych co najmniej 138 szkół i placówek. Dane jednak cały czas spływają.

Pomimo strajku w szkołach zapewniono opiekę co najmniej 2407 uczniom. Dane te są na bieżąco aktualizowane. W szkołach, które podjęły strajk, przystąpiło do pracy co najmniej 950 nauczycieli – to ok. 20% ich ogólnej liczby.

Aktualna lista szkół, przedszkoli i placówek, które będą zamknięte we wtorek, 9 kwietnia (stan na 8.04.2019, godz. 15:00) [pdf]

Źródło UMK

Foto Poglądowe Pixbay