Ulicami Krakowa przejedzie Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy

Ulicami Krakowa przejedzie Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy

W sobotę, 27 kwietnia ulicami Krakowa przejedzie Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.

Organizatorzy zachęcają do wybrania się na wspólną wycieczkę przez krakowskie ulice. Do udziału zaproszeni są: nauczycieli, uczniów z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem a także wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze. Warunkiem udziału dzieci jest zapewnienie im podczas przejazdu opieki rodziców lub opiekunów prawnych.

Rowerzyści ruszą o godz. 10.30 z placu przed Muzeum Narodowym w Krakowie. Trasa liczy ok. 8 kilometrów i obejmuje: plac przy Muzeum Narodowym al. 3 maja – al. Mickiewicza – al. Słowackiego – ul. Warszawska – ul. Pawia – tunel św. Rafała Kalinowskiego – al. Lubomirskiego – rondo Mogilskie – ul. Mogilska – al. Jana Pawła II – fontanna w parku Lotników Polskich, gdzie nastąpi oficjalne zakończenie przejazdu.

Dodatkowo, dla osób podróżujących z Nowej Huty istnieje możliwość wspólnego dojazdu do miejsca zbiórki. Fundacja Otwarty Plan organizuje przejazd z Placu Centralnego w Nowej Hucie do Muzeum Narodowego przy al. 3 Maja w godzinach 9.30-10.30. Najpóźniej o godzinie 10.30 planowane jest przybycie grupy z Nowej Huty na miejsce zbiórki i wspólny udział w przejeździe.

Źródło UMK