Policjanci zatrzymali 41-latka. Próbował ukryć się za…śmietnikiem

Policjanci zatrzymali 41-latka. Próbował ukryć się za…śmietnikiem

7 kwietnia, policjanci zostali wezwani na ul. Bratysławską, gdzie miało dojść do kradzieży roweru. Już jadąc pod wskazany adres funkcjonariusze otrzymali informację, jak wygląda skradziony rower, dzięki czemu od razu mogli zwrócić uwagę na osoby poruszające się na jednośladach. Dojeżdżając do miejsca, gdzie doszło do kradzieży, spostrzegli osobę, która wraz z rowerem, na widok radiowozu próbowała ukryć się za śmietnikiem.

Takie zachowanie wzbudziło  podejrzenia policjantów, dlatego też wylegitymowali jak się okazało 41-letniego mieszkańca Krakowa. Rower, który stał przy legitymowanym dokładnie odpowiadał opisowi skradzionego jednośladu. Policjanci skontaktowali się ze zgłaszającym kradzież, a ten potwierdził, że jest to jego własność. W związku z tym, 41-latek został zatrzymany i przewieziony do  III Komisariatu Policji w Krakowie.

Mężczyzna w trakcie przesłuchania tłumaczył, że … znalazł rower i był przekonany, że może go sobie zabrać. Takie tłumaczenie nie powstrzymało policjantów od przedstawienia zatrzymanemu zarzutu kradzieży – za co polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do lat 5.

Fot. Poglądowe

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ