Podano wstępną przyczynę wczorajszego pożaru na Prokocimiu

Podano wstępną przyczynę wczorajszego pożaru na Prokocimiu

1 kwietnia około godziny 6:00 w jednym z mieszkań przy ul. Jerzmanowskiego doszło do groźnego pożaru. (pisaliśmy o tym tutaj) W trakcie akcji gaśniczej ewakuowano wszystkich mieszkańców sąsiednich mieszkań, a o godz. 11:00 rozpoczęto oględziny miejsca zdarzenia.

W wyniku oględzin, wstępnie ustalono, że pożar rozpoczął się w strefie przypodłogowej oraz nad podłogą w prawej tylnej części największego pokoju. Po uszkodzeniu szyb i drzwi balkonowych pożar rozprzestrzeniał się na zewnątrz do przestrzeni przyległych balkonowi, a następnie w górę płyty balkonu wyższej kondygnacji powodując zniszczenia i zabrudzenia elewacji oraz do wewnątrz mieszkania przez przedpokój w kierunku kuchni i małego pokoju, w którym spała siedemnastoletnia dziewczyna. Rozprzestrzeniający się ogień najprawdopodobniej odciął pokrzywdzonej drogę ucieczki. Nastolatka usiadła na parapecie i wzywała pomocy. Jedna z sąsiadek, próbowała otworzyć drzwi do mieszkania, jednak nie była w stanie tego uczynić. Sąsiedzi wezwali Straż Pożarną. Nastolatka ratując się przed pożarem wyskoczyła z okna na trawnik przed budynkiem. Została przewieziona do szpitala. Obecnie, jej stan jest poważny.

W wyniku oględzin jako wstępne prawdopodobne przyczyny powstania pożaru przyjęto uszkodzenie, niesprawność lub niewłaściwą eksploatację urządzeń i instalacji elektrycznej lub w przypadku jednoznacznego potwierdzenia nieostrożne postępowanie z otwartym ogniem lub przy paleniu tytoniu.

Trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyn i przebiegu pożaru.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ

Foto JRG 6/ info Prokuratura