Od czwartku zapraszamy na Targi Wielkanocne na Rynku Głównym

Od czwartku zapraszamy na Targi Wielkanocne na Rynku Głównym

Od 11 do 22 kwietnia potrwają Targi Wielkanocne na Rynku Głównym. Wydarzenie to już na stałe wpisało się do kalendarza krakowskich atrakcji, które co roku przyciągają zarówno turystów, jak i mieszkańców Krakowa.

Tradycyjnie, Targi Wielkanocne zgromadzą na Rynku Głównym kilkudziesięciu wystawców: rzemieślników, garmażerów i wielu innych.

– Asortyment świąteczny będzie duży. Na targach będzie można znaleźć koszyki, palmy, pisanki, ale również obrusy, serwetki, ręcznie malowaną porcelanę czy biżuterię – informuje Katarzyna Nytko-Burda, główny specjalista w Referacie Handlu i Usług. Po szaleństwie świątecznych zakupów, na odwiedzających czekać będą stragany z polskimi potrawami. Znajdziemy tam zupy, pierogi według staropolskich receptur (m.in. z kaszą gryczaną, kapustą i grzybami, mięsem), pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym i wiele innych. Dla łasuchów też coś się znajdzie: orzechy prażone, owoce w czekoladzie i marcepanie, narzędzia i figurki z czekolady.

Targi Wielkanocne to także imprezy artystyczne. Ciekawie zapowiada się prezentacja obrzędów wielkanocnych, konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną, pokaz wielkanocnych stołów regionalnych, w tym tradycyjny stół wielkanocny, przy którym o godz. 12.00 zostaną poświęcone koszyczki wielkanocne. W Lany Poniedziałek pojawi się „Siuda Baba”, która będzie smarować sadzą i szukać swoich następczyń. Tradycyjnie obrzędy to nieodłączna część targów.

– Planując pobyt w Krakowie w sezonie wiosennym wiele osób bierze pod uwagę odwiedzenie tego jarmarku i zakup świątecznych pamiątek – podkreśla Tomasz Popiołek, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa. Dodaje też, że oprócz oferty regionalnych wyrobów, na odwiedzających będą czekać stanowiska miast i państw partnerskich Krakowa. W tym roku są to m.in. Kijów i Lwów oraz Chorwacja. Na targach będą również obecne stanowiska organizacji charytatywnych.

Warto dodać, że w tym roku Targi Wielkanocne wyjątkowo ulokowane będą na płycie Rynku Głównego od strony kościoła św. Wojciecha.

Program Targów Wielkanocnych 2019 [PDF]

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ