Nocny pościg za pijanym kierowcą

Nocny pościg za pijanym kierowcą

Jak informują policjanci z Komisariatu Autostradowego – W dniu 26.04.2019 r. około godziny 21:58 policjanci prowadzący działania „trzeźwość” na drodze krajowej 94h w rejonie węzła Modlnica zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Fiat. Kierujący pomimo nadanego latarką sygnału do zatrzymania ominął policjanta i stojący przed nim po badaniu pojazd a następnie oddalił się w kierunku Olkusza. Z uwagi na powyższe policjanci udali się w pościg za pojazdem Fiat. W trakcie pościgu dogonili ten pojazd po czym zrównali się z nim nadając do zatrzymania sygnały błyskowe, dźwiękowe jak również latarką.

Kierujący pomimo kontaktu wzrokowego z policjantami przyspieszył wjeżdżając przed nich i kontynuował jazdę w kierunku Olkusza. W trakcie przejazdu policjanci próbowali ponownie zatrzymać kierującego sygnałami dźwiękowymi, świetlnymi i latarką – bezskutecznie. Po skręcie z drogi głównej na Giebułtów w miejscowości Szyce policjanci zablokowali drogę kierującemu i zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak okazało się kierujący nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Ponadto od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu z ust i został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0.89 mg/l ( 1,86 promila ). Kierujący odpowie za przestępstwa: kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i niewykonanie zatrzymania pojazdu mechanicznego. Ponadto kierujący popełnił również wykroczenia w postaci kierowania pojazdem mechanicznym nie mając do tego wymaganych uprawnień, niestosowania się do znaku poziomego „P7b”, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz niepoddania pojazdu badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie. O dalszej karze dla tego kierującego zadecyduje Sąd

Źródło KAP