(Małopolska) Kierowca złamał przepisy…ale to pasażer miał większego pecha!

(Małopolska) Kierowca złamał przepisy…ale to pasażer miał większego pecha!

Do zdarzenia doszło w środę (24 kwietnia 2019) po południu w Jawiszowicach na drodze wojewódzkiej nr 949, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 16.00 zmierzyli prędkość fiata punto jadącego od strony Brzeszcz, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Laserowy miernik prędkości wskazał, iż pojazd na odcinku gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h poruszał się o 20 km/h szybciej, ponadto kierowca nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z ujawnionymi wykroczeniami mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Pojazd zjechał na pobocze, więc policjanci przystąpili do kontroli drogowej.

Za kierownicą auta siedział 21 – letni mieszkaniec Kęt, który został poinformowany o popełnionych wykroczeniach oraz nałożeniu mandatów karnych. Następnie policjanci wylegitymowali siedzącego obok kierowcy pasażera. Okazało się, że 20 – latek bez stałego miejsca zamieszkania jest poszukiwany przez bielski sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został więc powiadomiony o zatrzymaniu.

Podczas prowadzonych czynności policjanci zwrócili uwagę na znajdującą się w fiacie torbę wyładowaną różnymi kosmetykami, maszynkami do golenia oraz artykułami spożywczymi.  Właścicielem artykułów okazał się  poszukiwany mężczyzna. Policjanci poprosili go o przedstawienie dowodów zakupu przedmiotów. 20 – latek stwierdził  jednak, że towar kupił w jednym ze sklepów lecz paragonów nie zbiera.

Powyższy fakt szybko zweryfikowali policjanci ustalając, że kilkadziesiąt minut wcześniej doszło do dwóch kradzieży sklepowych na terenie marketów w Brzeszczach. Ze sklepów zniknęły identyczne artykuły do tych znalezionych w pojeździe.

20 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Po zebraniu dowodów zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży.  Następnie został osadzony w jednym z zakładów karnych. Aktualnie policjanci ustalają czy podejrzany o kradzieże miał związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja