Kraków oferuje pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame. Jest odpowiedź z Paryża!

Kraków oferuje pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame. Jest odpowiedź z Paryża!

Prezydent Jacek Majchrowski kilka dni temu napisał list do mera Paryża Anne Hidalgo (Pełna treść listu dostępna TUTAJ)

reklama

Jak informuje Urząd Miasta Krakowa, Anne Hidalgo, mer Paryża, za pośrednictwem konsula generalnego Francji, przesłała odpowiedź na list Jacka Majchrowskiego, w którym prezydent Krakowa zgłosił wolę włączenia się naszego miasta w odbudowę katedry Notre-Dame:

reklama

Treść:

Paryż, 25 kwietnia 2019 r.

Szanowny Panie Prezydencie,
Pańskie wyrazy współczucia po strasznym pożarze, który spustoszył katedrę Notre­ Dame de Paris w dniu 15 kwietnia br., wzruszyły mnie głęboko i chciałabym gorąco za nie podziękować. W obliczu tego dramatu, liczne świadectwa wsparcia płynące z całego świata trafiają prosto do serc Paryżan i pomagają im przezwyciężyć ogromny żal.

O ile historia Notre-Dame jest ścisłe związana z dziejami Paryża, to obecnie możemy stwierdzić lepiej niż kiedykolwiek, poprzez przekazy takie jak Pański, że ta katedra stanowi dziedzictwo Ludzkości.

Po początkowym zdumieniu i smutku, przychodzi czas na odbudowę. Obowiązkiem jest, wobec Paryżan, Francuzów i wszystkich miłośników Paryża na całym świecie, aby pewnego dnia, ten klejnot na nowo zabłysnął w sercu Miasta Świateł.

Dziękując raz jeszcze za Pańską solidarność, proszę o przyjęcie, Szanowny Panie Prezydencie, wyrazów głębokiego szacunku.

Anne Hidalgo

Źródło UMK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności