Ekokubki wkraczają do TAURON Areny Kraków

Ekokubki wkraczają do TAURON Areny Kraków

W trakcie najbliższego wydarzenia, jakie odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, czyli już 11 kwietnia podczas „Wędrówek z dinozaurami”, w punktach gastronomicznych w hali zajdzie ważna zmiana. Od tego dnia firma kateringowa będzie sprzedawała ciepłe i zimne napoje wyłącznie w biodegradowalnych kubkach. Z oferty znikną plastikowe opakowania oraz rurki do picia.

TAURON Arena Kraków będzie pierwszym obiektem, w którym w punktach gastronomicznych wymienione zostaną wszystkie jednorazowe plastikowe opakowania na napoje i jedzenie.

Kawa, herbata i napoje gazowane będą sprzedawane w kubkach wykonanych wyłącznie z surowców pochodzenia roślinnego w 100% odnawialnych – z trzciny cukrowej. Kubki będą dostępne w czterech pojemnościach: 100, 200, 300 i 400 ml.

Napoje gorące będzie także można kupić w jednowarstwowych biodegradowalnych kubkach papierowych powlekanych PLA (w pełni biodegradowalnym polimerem polikwasu mlekowego). Z kolei napoje zimne (piwo, napoje, soki) w kubkach w całości wykonanych z PLA.

W sprzedaży nie będzie plastikowych rurek, ale na kubki będzie można założyć ułatwiające picie wieczka „z dziubkiem” wykonane z trzciny cukrowej i bambusa oraz wieczka wykonane z PLA.

Gorące napoje będzie można pomieszać drewnianymi mieszadełkami. Jednorazowe sztućce będą wykonane z PLA, a opakowania, w których wydawane będą posiłki na wynos będą wykonane z trzciny cukrowej.

Mat. Prasowe

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ