Dzisiaj o godzinie 20.00 uruchomiona zostanie najmłodsza krakowska fontanna

Dzisiaj o godzinie 20.00 uruchomiona zostanie najmłodsza krakowska fontanna

Przyszła wiosna, a zatem czas uruchomić fontanny, które w czasie zimy poddawane były pracom konserwatorskim i drobnym naprawom. Jako pierwsza wyrzuci w powietrze strumienie wody fontanna w Parku Lotników Polskich – ubiegłoroczny dar Wodociągów Miasta Krakowa z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W środę, 24 kwietnia o godzinie 20.00 uruchomiona zostanie najmłodsza krakowska fontanna – w Parku Lotników Polskich, która nie tylko sama w sobie jest przyjemnym zjawiskiem estetycznym, ale też zmienia całe otoczenie. Wyrzucane w powietrze strumienie wody przybierają różne formy geometryczne i są podświetlane co sprawia, że woda zmienia kolory. Sterowane komputerowo sekwencje unoszącej się wody i feeria barw sprawiają niesamowite wrażenie.

W Krakowie jest 17 fontann, w tym oczywiście te najbardziej znane: w Parku Krakowskim, na Plantach przy ulicy Basztowej i ulicy Straszewskiego, na Rynku Głównym, przy Alei Adama Mickiewicza i na placu św. Marii Magdaleny. Pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa, którzy od ubiegłego roku je eksploatują, zamontowali usunięte na czas zimy dysze i sprawdzili ich funkcjonowanie, a także dokonali przeglądu urządzeń i sprawdzili szczelność zbiorników. Do 1 maja uruchomione zostaną wszystkie fontanny poza tą na placu Szczepańskim – ze względu na rozpoczynający się festiwal filmowy Off Camera, woda zacznie w niej tryskać 6 maja. Również w maju w niecce fontanny przy ulicy Basztowej pojawią się nowi lokatorzy. Wodociągi Miasta Krakowa zarybią ten niewielki akwen, ale wpierw zostaną w nim ułożone donice z roślinami wodnymi, które będą służyć ozdobnym karasiom jako schronienie.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ

Źródło UMK