Braciszek roku…okradł własną siostrę z biżuterii

Braciszek roku…okradł własną siostrę z biżuterii

Do kradzieży miało dojść 7 kwietnia ubr. Wtedy to 27-letnia kobieta zorientowała się, że zniknęła złota obrączka, którą otrzymała w prezencie od swojej babci. Od samego początku o jej kradzież podejrzewała swojego młodszego brata, jednak nie potrafiła tego udowodnić w żaden sposób, dlatego też nie zdecydowała się wtedy zgłaszać przestępstwa.

 Po upływie 6 miesięcy od zniknięcia obrączki, jeden z domowników odnalazł w pokoju jej 21-letniego brata umowę sprzedaży wyrobu jubilerskiego zawartą pomiędzy nim, a jednym z lombardów w Krakowie. Kobieta w rozmowie z pracownikiem skupu biżuterii ustaliła, że przedmiotowa umowa dotyczy sprzedaży właśnie tej pamiątkowej obrączki.

Wówczas brat przyznał się do kradzieży biżuterii i dogadali się, że zwróci jej kwotę jaką uzyskał ze sprzedaży. Kobieta na pieniądze czekała kilka miesięcy, jednak ciągle ich nie otrzymywała, co skutkowało tym, że 23 kwietnia br. zgłosiła sprawę na policję. 21-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia. 

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ