Bieg „Pamiętaj z nami” – zmiany w organizacji ruchu

Bieg „Pamiętaj z nami” – zmiany w organizacji ruchu

W sobotę, 13 kwietnia już po raz siódmy odbędzie się bieg „Pamiętaj z nami”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o historii Krakowa podczas II wojny światowej. W związku z tym wydarzeniem zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego na Zabłociu i w Podgórzu.

Szczegóły zmian w organizacji ruchu:

  • w godz. 10.00-12.30 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Lipowa
  • pomiędzy godz. 11.55 a godz. 13.00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym (przerwy w ruchu czas przebiegnięcia uczestników) na trasie: ul. Romanowicza, ul. Zabłocie, łącznica pod mostem Kotlarskim, most Kotlarski, ul. Kotlarska pod mostem do Podgórskiej, pierwszy wlot na bulwar Kurlandzki, do pochylni na wysokości kościoła na Skałce, zawrotka po pochylni, kładka o. Bernatka, ul. Nadwiślańska, ul. Krakusa, ul. Piwna, pl. Bohaterów Getta
  • w godz. 11.30-13.00 zostanie wyłączona droga dla rowerów i pieszych na bulwarach na odcinku od mostu Grunwaldzkiego do kładki o. Bernatka.

Zakaz zatrzymywania się pojazdów:

  • na ul.Lipowej w godz. 8.00-12.30
  • na ulicach: Romanowicza, Zabłocie w godz. 10.00-13.00
  • na ulicach: Nadwiślańskiej, Krakusa, Piwnej i Targowej w godz. 10.00-14.00.

Ruch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe. Ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany (po decyzji policji) po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu.
 
Organizatorzy biegu zwracają się z prośbą o zachowanie ostrożności, dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu i poleceń wydawanych przez służby zabezpieczające imprezę.


W tym roku biegacze wyruszą z ul. Lipowej 4, gdzie znajduje się oddział MHK – Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Znak do startu da olimpijczyk, wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata Grzegorz Sudoł.

Bieg jest jednym z kilkunastu punktów programu dwudniowego wydarzenia „Pamiętaj z nami”, na które składają się wykłady, warsztaty, spacery edukacyjne oraz widowisko artystyczne. Szczegółowy program pojawi się już niebawem na stronie internetowej muzeum.

Tradycyjnie w trakcie wydarzenia muzealnicy będą kwestować wraz z Polską Akcją Humanitarną na ofiary wojny w Jemenie. Będzie też można oddawać krew w mobilnej stacji krwiodawstwa, usytuowanej na placu Bohaterów Getta.

Więcej informacji na stronach internetowych mhk.pl.
 
„Pamiętaj z nami” to święto oddziałów tzw. trasy pamięci Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, którą tworzą Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska oraz Miejsce Pamięci KL Plaszow. Wydarzenie ma na celu popularyzację historii Krakowa i jego mieszkańców w latach 1939–1945 m.in. poprzez edukację historyczną i sport.