Wpadli podczas kontroli na lotnisku

Wpadli podczas kontroli na lotnisku

Tylko w sobotę Funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie-Balicach, podczas kontroli na lotnisku, wykryli 4 poszukiwane osoby oraz przyjęli do kraju jednego deportowanego Polaka.

Osoby poszukiwane to Polacy w wieku od 24 do 36 lat. Mężczyźni podróżowali na linii Wielka Brytania – Polska. Ich personalia widniały w bazach danych jako osoby poszukiwane.

Jeden z mężczyzn poszukiwany był w celu ustalenia miejsca zamieszkania do celów prawnych. Do Krakowa przyleciał lotem z Leeds Bradford. Poszukiwała go Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście. Po odebraniu od niego odpowiedniego oświadczenia, funkcjonariusze SG zezwolili na dalszą podróż.

Kolejna dwójka mężczyzn poszukiwana była w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 oraz 62 dni.  Sąd zezwolił jednak na możliwość odstąpienia od doprowadzenia do zakładów karnych, po wpłacie określonych kar grzywny. Obydwaj mężczyźni skorzystali z tej możliwości.

Nie odleciał natomiast do Dublina mieszkaniec gminy Łabowa. 36-latek podejrzany jest o popełnienie przestępstwa stosowania gróźb karalnych. Orzeczono wobec niego nakaz przymusowego doprowadzenia do Komisariatu Policji w Starym Sączu. Zatrzymanego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, strażnicy graniczni przekazali funkcjonariuszom Policji.

Tego samego dnia, jako wydalony z Norwegii, powrócił 58-letni mieszkaniec Białogardu (zachodniopomorskie). 18 marca wyjechał do Skandynawii w celach zarobkowych. Został zatrzymany na granicy szwedzko-norweskiej za przewóz zbyt dużej ilości papierosów i alkoholu. Oprócz deportacji mężczyzna został ukarany 5-letnim zakazem wjazdu do Norwegii. Funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie-Balicach dokładnie sprawdzili mężczyznę. Nie był poszukiwany w Polsce. Zezwolono mu na dalszą podróż, a stosowne informacje o zdarzeniu zostały przekazane do właściwej ze względu na miejsce zamieszkania Prokuratury i jednostki Policji. 

Info PSG

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ