Policjanci w Krakowie zatrzymali 35-letniego mężczyznę

Policjanci w Krakowie zatrzymali 35-letniego mężczyznę, podejrzanego o wprowadzenie do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Do zdarzenia doszło w rejonie jednego z krakowskich placów. Policjanci w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że 4 marca br. na teren Krakowa mają zostać dostarczone mniejszym hurtownikom papierosy pochodzące z przemytu. Funkcjonariusze uzyskali również informację, iż  do transportu tych wyrobów tytoniowych zostanie wykorzystany dostawczy citroen. Tego dnia kryminalni objęli obserwacją drogę dojazdową do wytypowanego targu.

Około godziny 8 zauważyli podejrzany samochód, który następnie zatrzymali do kontroli drogowej. W pojeździe prowadzonym przez 35- letniego krakowianina, policjanci znaleźli i zabezpieczyli  53200 sztuk nielegalnych papierosów, które docelowo miały trafić do sprzedaży na krakowskich bazarach. Jak wynika z wyliczeń śledczych, wprowadzenie do obrotu takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy naraziło Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości sięgającej 59 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty nabycia, przewożenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych, stanowiących przedmiot czynu zabronionego (art. 65 kks), za co grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności