Pobiegną przez Kraków szlakiem pomników Kościuszki

W poniedziałek, 25 marca odbędzie się 43. edycja biegu sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. W wydarzeniu wezmą udział m.in. reprezentanci uczelni i służb mundurowych. Organizatorami wydarzenia są Politechnika Krakowska, klub AZS PK, Centrum Sportu i Rekreacji PK oraz Akademicki Związek Sportowy Kraków.  

W poniedziałek jako pierwsze – w samo południe – wyruszą na trasę biegu sztafety męskie. Start sprzed gmachu głównego Politechniki Krakowskiej na ul. Warszawskiej 24. Zawodnicy pobiegną przez Rynek Główny na kopiec Kościuszki.

Wokół Rynku odbędą się też biegi w kilku kategoriach: sztafeta kobiet, bieg VIP-ów, bieg osób niepełnosprawnych oraz Memoriał im. Edwarda Surdyki. W ramach wydarzenia organizowane są również biegi o puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Łącznie we wszystkich kategoriach przewidywany jest udział około 300 zawodniczek i zawodników.

Wręczenie nagród dla najlepszych sztafet oraz zawodników odbędzie się o godz. 14.00 w Klubie Prominent przy ul. Kamiennej 17. 

Bieg odbywa się dla upamiętnienia rocznicy objęcia przez Tadeusza Kościuszkę przywództwa insurekcji i uroczystej przysięgi narodowi złożonej 24 marca 1794 r. na Rynku Głównym w Krakowie.

Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki w listopadzie 2018 r. został wyróżniony Nagrodą „ProJuvenes”, przyznawaną przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji na temat biegu, w tym szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej AZS PK.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności