Operator monitoringu namierzył sprawcę dewastacji krzyża

Operator monitoringu namierzył sprawcę dewastacji krzyża

Dzięki pracy operatora monitoringu Straży Miejskiej Miasta Krakowa ujęto mężczyznę, który zniszczył nożem krzyż znajdujący się przed wejściem do kościoła Dominikanów. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło około 4 nad ranem. Operator zauważył trzech mężczyzn, którzy obok kościoła Świętej Trójcy przy ul. Stolarskiej spożywają alkohol. W pewnym momencie jeden z nich wspiął się na podest i wyciągniętym z torby nożem zaczął niszczyć drewniany krzyż. Czynił tak kilkukrotnie, po czym wylał na krzyż niedopity alkohol. Operator poinformował o sytuacji dyżurnego, a ten wysłał na miejsce patrol.

W tym czasie mężczyźni przeszli w stronę ulicy Grodzkiej, gdzie zostali ujęci przez strażników miejskich. Dwóch z nich zostało ukaranych mandatami karnymi za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym, a trzeci – sprawca zniszczenia krzyża – został przekazany wezwanym na miejsce policjantom. Przy ujętym mężczyźnie znaleziono i zabezpieczono nóż. Przyznał się, że to on uszkodził krzyż. Za swój czyn stanie teraz przed sądem.

Foto Straż Miejska

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ