Na Ruczaju zatrzymano 28-latka. Policja przeszukała również jego mieszkanie

Na Ruczaju zatrzymano 28-latka. Policja przeszukała również jego mieszkanie

Kilka dni temu policjanci kryminalni udali się w rejon osiedla Ruczaj w Krakowie. Według informacji zgromadzonych przez funkcjonariuszy w jednym z bloków przy ul. Lipińskiego zamieszkiwał 28-latek, który miał być powiązany ze środowiskiem narkotykowym. Po krótkim czasie policjanci zauważyli tego mężczyznę i udali się z nim do jego mieszkania, gdzie przeprowadzili  przeszukanie.

Natrafili tam na reklamówkę, w której znajdował się susz roślinny, pakunek z białym proszkiem, ukryty w donicy z kwiatkiem, waga elektroniczna oraz 14 sztuk woreczków foliowych z podzielonymi porcjami suszu roślinnego.


28-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji, gdzie funkcjonariusze zważyli oraz zbadali zabezpieczone substancje. Badania potwierdziły, że to środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 315,96 gramów amfetaminy oraz 195,64 gramów marihuany.

Wobec podejrzanego zastosowany został dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ