Gdzie parkować podczas remontu ul. Krakowskiej?

Gdzie parkować podczas remontu ul. Krakowskiej?

23 marca rozpoczęła się przebudowa ul. Krakowskiej. Zmiany w organizacji ruchu oznaczają ograniczenia w parkowaniu na części ulic, m.in. Krakowskiej, Augustiańskiej, Skawińskiej i Wietora, dlatego też miasto przygotowało tymczasowe miejska parkingowe na ulicy Dietla, placu Wolnica i parkingu „Stare Podgórze” przy budynku Klubu Sportowego Korona.

Parkować można w następujących lokalizacjach:

  • na ul. Dietla – na części zewnętrznych pasów ruchu wyznaczone zostąły ogólnodostępne miejsca parkingowe. Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym (przy wyłączonej sygnalizacji) ruch i tak nie może odbywać się dwoma pasami.
  • na placu Wolnica – tymczasowy parking przeznaczony jest dla posiadaczy abonamentów parkingowych wydanych do podstrefy P2. Więcej informacji tutaj.
  • na parkingu „Stare Podgórze” – 20 miejsc postojowych dostępnych jest dla posiadaczy specjalnych identyfikatorów wydanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Parking ten będzie przeznaczony dla osób, które rzadziej korzystają z samochodu.

Aby uzyskać identyfikator, upoważniający do parkowania na parkingu przy budynku Klubu Sportowego Korona, należy spełnić dwa warunki:

  • trzeba posiadać aktualny abonament postojowy mieszkańca podstrefy P2;
  • abonament musi być wydany dla mieszkańca jednej z następujących ulic: Augustiańska, Krakowska, Skawińska, Wietora.

Aby uzyskać identyfikator należy wypełnić specjalny formularz. Pracownicy ZDMK zweryfikują, czy wnioskodawca spełnia powyższe warunki. Wydanych zostanie 20 identyfikatorów – według kolejności poprawnych zgłoszeń.

UMK