Działania „Trzeźwość” na drogach powiatu krakowskiego

Działania „Trzeźwość” na drogach powiatu krakowskiego

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie regularnie prowadzą działania mające na celu zmniejszenie liczby popełnianych wykroczeń oraz przestępstw drogowych, a także eliminowanie z ruchu piratów drogowych.

Wczoraj, 20 marca br., na drogach powiatu krakowskiego mundurowi przeprowadzili po raz kolejny działania pn. „Trzeźwość”. Celem akcji było wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących pod wpływem alkoholu, a także zwracanie uwagi na wszystkie inne naruszenia w ruchu drogowym.

W ramach całodziennych działań, na drogach powiatu krakowskiego, mundurowi prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. Efektem tych działań była kontrola blisko 680 kierujących, których poddano badaniu na trzeźwość. Na szczęście żadna z osób nie kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Jednakże 43 kierujących dopuściło się naruszeń w ruchu drogowym, za co zostali ukarani mandatami. Ponadto 2 kierujących przekroczyło prędkość aż o 50 km/h w terenie zabudowanym, przez co prawo jazdy zostało im przez mundurowych odebrane. Dodatkowo policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów.  

Foto Policja