Chcieli szybko zarobić. Zostali natychmiast deportowani do Polski

Chcieli szybko zarobić. Zostali natychmiast deportowani do Polski

Dwóch Polaków postanowiło wyjechać w celach zarobkowych do Norwegii. Zarabianie chcieli zacząć już od samej granicy, przemycając do Norwegii papierosy. Zostali zatrzymani przez skandynawskie służby i deportowani do Polski.

W sobotę 16 marca br. na granicy lotniczej w PSG w Krakowie-Balicach na kierunku wjazdowym do Polski  – przylot z Oslo  – powrócili jako wydaleni dwaj obywatele Polski.

Pierwszym z deportowanych był 46-latek. Mężczyzna do Norwegii wyjechał 4 dni wcześniej samochodem, w celach zarobkowych. Wypłynął promem ze Świnoujścia do Szwecji. W trakcie kontroli na granicy norwesko-szwedzkiej został zatrzymany za przemyt 48 kartonów papierosów. Obywatel RP został objęty 2 – letnim zakazem wjazdu na terytorium Norwegii.

Drugim wydalonym był 42- letni mężczyzna. Obywatel Polski do Norwegii wyjechał samochodem 11 marca br. – w celach zarobkowych. Jak się okazało, w trakcie kontroli na granicy norwesko-szwedzkiej został zatrzymany również za przemyt papierosów. Ten z kolei Polak został objęty 5 – letnim zakazem wjazdu na terytorium Norwegii.

Obydwaj mężczyźni zostali deportowani bez eskorty do Polski. Jednocześnie informacja o mężczyznach została przekazana do właściwych ze względu na adres zamieszkania prokuratur rejonowych oraz jednostek Policji.

Foto i info PSG

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ