Zapraszamy na spektakl komediowy „Czarna Komedia” – już w kwietniu w Krakowie!

“Czarna Komedia” autorstwa Petera Schaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

OPIS SPEKTAKLU:
Młody, dobrze zapowiadający się rzeźbiarz staje przed podwójną życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść – groźny Pułkownik. Na obu powinien zrobić piorunujące wrażenie. Chcąc więc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby…nagle nie zgasło światło. Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości. Wymagająca angielska narzeczona wraz z papciem – niezrównoważonym wojskowym; nieznosząca sprzeciwu kochanka; sąsiadka – stara panna, amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków; sąsiad gej – uroczy, zmanierowany, wykwintny i podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

“Czarna Komedia” to jedna z najpopularniejszych komedii na świecie. Ta, grana w Teatrze Kamienica była jednak niezwykła, bo jubileuszowa. W 2018 roku mija bowiem 50 rocznica pierwszej, polskiej prapremiery (29.09.1968), w której grali m.in.
Jan Nowicki, Anna Seniuk i Zdzisław Maklakiewicz.
Premiera odbyła się 17 września 2018 roku.

OŚMIOOSOBOWA OBSADA:
• Mateusz Damięcki,
• Jan Wieczorkowski
• Marieta Żukowska / Marta Wierzbicka,
• Elżbieta Jarosik,
• Andżelika Piechowiak / Anna Maria Jarosik,
• Tomasz Sapryk / Sebastian Konrad,
• Jacek Lenartowicz / Piotr Zelt,
• Jacek Kopczyński / Albert Osik

Czas trwania spektaklu: 120 minut z przerwą.


TWÓRCY:
Autor: Peter Shaffer
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Tytuł oryginału: Black Comedy
Tłumaczenie: Małgorzata Semil
Scenografia: Witek Stefaniak

Warto wiedzieć:


Spektakl komediowy „Czarna Komedia” • odbędzie się w Krakowie 12.04.2019 w Kijów Centrum

12.04.2019
Godz. 17:00 – Bilety dostępne TUTAJ
Godz. 20.00 – Bilety dostępne TUTAJ
Kijów Centrum

  • zamówienia grupowe: +48 662 771 980

Materiały prasowe partnera

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności