Tragiczne wypadki w Małopolsce. Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę

Tragiczne wypadki w Małopolsce. Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę

Dwie osoby zginęły, a 5 zostało rannych w dwóch wypadkach do jakich doszło w ostatniej dobie na terenie powiatu limanowskiego. Zatrzymano również mężczyznę, który odjechał z miejsca i nie pomógł ofiarom.

Do pierwszego zdarzenia doszło 6 lutego 2018 r. o godz. 17:20 w miejscowości Kasinka Mała. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 28-letni kierujący pojazdem Seat Toledo (jadąc od strony miejscowości Węglówka w kierunku Mszany Dolnej) wykonując manewr wyprzedzania koparki zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Opel Meriva, którym kierowała 39-letnia kobieta. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 61-letnia pasażerka z opla. Kierujący seatem, kierująca oplem oraz 3 dzieci podróżujących oplem (w wieku 3,9 i 9 lat) zostali zabrani do szpitala.


Decyzją  prokuratora kierujący koparką  43-letni mężczyzna  – naoczny świadek zdarzenia – który oddalił się nie udzielając pomocy pokrzywdzonym, po ustaleniu przez policję jego tożsamości został  zatrzymany pod zarzutem nieudzielenia pomocy (za co grozi 3 lata pozbawienia wolności).

Kolejne zdarzenia miało miejsce w nocy 6/7 lutego br. w miejscowości Skrzydlna. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 20-letni kierujący pojazdem marki Audi z nieustalonych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.

Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę, szczególnie teraz, gdy warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierującym. Pamiętajmy również, że każdy ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku.

Foto Policja

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ