Przywrócono tymczasowo kontrole na granicy

Przywrócono tymczasowo kontrole na granicy

W związku z odbywającym się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Spotkaniem ministerialnym poświęconym budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie na granicy wewnętrznej zostaje tymczasowo przywrócona kontrola graniczna. Od 10 do 16 lutego 2019 r. granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą również prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

Przywrócenie kontroli nie oznacza powrotu przejść granicznych i szlabanów. Kontrola realizowana będzie w oparciu o patrole Straży Granicznej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, czyli mobilnych terminali i tzw. schengenbusów. Pojazdy te mają wyposażenie umożliwiające funkcjonariuszom SG przeprowadzenie kontroli granicznej poza przejściem granicznym.

Kontrole będą prowadzone  na lotniczym przejściu granicznym w Krakowie-Balicach – na wytypowanych wewnętrznych połączeniach lotniczych. Mogą zostać również przywrócone na lotniczym przejściu granicznym Kielce – Masłów (w odniesieniu do województwa świętokrzyskiego).

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej dołożą wszelkich starań w celu zapewnienia płynności odpraw granicznych oraz bezpieczeństwa.

Apelujemy do wszystkich podróżnych, udających się w podróż drogą lotniczą, aby odpowiednio wcześniej stawiali się do odprawy granicznej na lotnisku oraz pilnowali swoich bagaży.

info i foto PSG

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ