O krok od tragedii na przejściu dla pieszych. Zobacz nagranie

O krok od tragedii na przejściu dla pieszych. Zobacz nagranie


O krok od tragedii na przejściu dla pieszych! Poniższy film przedstawia negatywne zachowania na drodze- kierujący samochodem omija inny pojazd w miejscu niedozwolonym, jak i pieszego.

Warto zwrócić uwagę na postawę chłopca, który nie stosując się do przepisów o ruchu pieszych próbował przebiec na drugą stronę jezdni. Wbiegł on na przejście dla pieszych zza przeszkody, nie rozglądając się czy coś nie nadjeżdża. Można przypuszczać, że tylko dzięki upadkowi nie został potrącony przez samochód. Ten materiał filmowy powinien być przestrogą przed niebezpiecznymi zachowaniami na drodze, tak dla kierujących jak i pieszych. 

Zwracamy się z apelem do rodziców, opiekunów oraz pedagogów aby uczulali najmłodszych uczestników ruchu drogowego na takie zagrożenia. Policjanci na spotkaniach edukacyjnych w placówkach oświatowych szczególną uwagę zwracają na zachowanie pieszych. Przypominają podstawowe zasady poruszania się po drogach.

Informujemy także o stanie bezpieczeństwa na małopolskich drogach w pierwszym miesiącu 2019 roku.

W okresie od 1 do 31 stycznia 2019 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 117 wypadków, w których 9 osób poniosło śmierć, a 120 zostało rannych. Porównując te dane z analogicznym okresem roku ubiegłego odnotowano spadek wypadków o 123, tj. o 51 %; spadek zabitych o 15, tj. o 62,5 % oraz o 136 mniej osób rannych  w wypadkach, co stanowi 53 %.

Przedstawiając te dane liczbowe można powiedzieć, że styczeń 2019 roku był znacznie bezpieczniejszy na małopolskich drogach niż styczeń roku ubiegłego. Największy spadek odnotowano w liczbie osób zabitych, tj. z 24 na 9.

Pierwszy miesiąc tego roku był również bezpieczniejszy dla pieszych, bowiem zginęło ich o 11 mniej niż w styczniu 2018 roku, (tj. z 17 do 6), co daje blisko 65 % spadek. 

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl na Facebooku TUTAJ