KTOZ poszukuje sprawcy, który potrącił pieska i odjechał!

KTOZ poszukuje sprawcy, który potrącił pieska i odjechał!

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami umieściło na swoim fanpage apel w poszukiwaniu świadków, którzy mogą rozpoznać sprawcę, który potrącił psa i odjechał.

Oryginalna pisownia:

„W dniu 8 lutego 2019 roku ok. godz.15.40 na drodze krajowej nr 47, w miejscowości Klikuszowa (w odległości ok. 100 m od świateł na skrzyżowaniu z drogą na Ludźmierz naprzeciw przystanku autobusowego) na trasie Kraków – Zakopane, kierujący pojazdem Mercedes Benz o nr rej. EL 08..L (najprawdopodobniej C klasa w kolorze cappuccino metalic), najpierw zatrzymał się, a potem dodał gazu i przejechał po stojącym na jezdni szczeniaku (wiek ok. 9 tygodni, waga ok. 1,5 kg), najpierw przednim, następnie tylnim kołem lewej strony samochodu.


Pani, która była świadkiem tej sytuacji udało się zatrzymać tego kierowcę, ale stwierdził, że to tylko pies i odjechał zostawiając wyjące z bólu zwierzę.Mężczyzna jechał w stronę Zakopanego z dzieckiem, więc zapewne, zatrzymał się gdzieś na dłużej. 
Może w identyfikacji tego mężczyzny pomoże opis: mężczyzna w wieku ok 50-55 lat, szczupły, łysiejący z drobnym siwym wąsem. Jechał z kobietą było z nimi małe dziecko, ok roczne.
Dodatkowo bulwersuje fakt, że na przystanku stały osoby, które nie zareagowały ani na to, że szczeniak wyszedł na ulicę ani na zachowanie kierowcy wspomnianego wyżej samochodu.

Piesek żyje, aktualnie przebywa w klinice w Krakowie. 
Po badaniu stwierdzono u niego: stłuczenia kości udowej, złamania kości piszczelowej, silnego obrzęku kończyny miedniczej, uszkodzenie mięśni brzucha w okolicy lewego łuku żebrowego.
Zostało złożone zawiadomienie na Policję, KTOZ dołącza się do sprawy jako strona pokrzywdzona.
Jeśli ktoś kojarzy tego mężczyznę, bardzo prosimy o kontakt z KTOZ”

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku   TUTAJ