Pracownik monitoringu straży miejskiej zidentyfikował pojazd, który potrącił 22 latka

Pracownik monitoringu straży miejskiej zidentyfikował pojazd, który potrącił 22 latka

Dzięki wielogodzinnej, żmudnej pracy operatora monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej Miasta Krakowa, zakończonej zidentyfikowaniem samochodu, który potrącił 22-letniego Kacpra, policja ustaliła, a następnie zatrzymała sprawcę wypadku.

Doszło do niego w nocy 29 grudnia 2018r. przy ulicy św. Gertrudy. Samochód marki Mercedes potrącił mężczyznę, a następnie odjechał, nie udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy.

W związku z tym zdarzeniem w centrum monitoringu wizyjnego straży miejskiej ruszyły prace polegające na wytypowaniu trasy samochodu przed wypadkiem i bezpośrednio po nim. Na obrazie z urządzenia zainstalowanego przy ulicy Dominikańskiej operator odnalazł mercedesa, ale pojawił się problem z odczytaniem numerów tablic rejestracyjnych pojazdu.

Po analizie kolejnych zapisów ponownie odnalazł auto i odczytał wówczas tylko fragment rejestracji. Następnie rozszerzając obszar nagrań i korzystając z zapisu lepszej jakości zanotował praktycznie cały numer rejestracyjny poszukiwanego auta.

Wszystkie zgromadzone w tej sprawie materiały, łącznie z nagraniami z kamer, przekazano do dyspozycji I Komisariatu Policji w Krakowie. Na ich podstawie policjanci ustalili właściciela pojazdu, a zebrane dodatkowe informacje wskazały na jego udział w zdarzeniu. 
3 stycznia br. policja zatrzymała 59-letniego właściciela mercedesa w jego miejscu zamieszkania.

Decyzją sądu, wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Info SM

Zachęcamy  do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku TUTAJ

To Cię może zainteresować:

Mężczyzna ukradł samochód straży pożarnej. Staranował bramę i szlaban