„Ciepło – zimno” – weź udział w grze miejskiej MPEC

„Ciepło – zimno” – weź udział w grze miejskiej MPEC

Dla tych dużych i małych, którzy zostają w mieście podczas ferii zimowych, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA przygotowało geocaching’ową grę miejską „Ciepło – zimno”. Aplikacja jest do pobrania na urządzenia mobilne z dostępem do internetu, funkcją lokalizacji GPS oraz możliwością odczytywania kodów QR. W grze może wziąć udział bezpłatnie każdy w dowolnym momencie. Punkty gry znajdują się na terenie Krakowa i funkcjonują przez cały czas.

Zadaniem uczestników jest odwiedzenie wszystkich punktów oznaczonych na mapie gry symbolem termometru. Na każdym z punktów gracz musi odszukać tabliczkę z logo gry. Na tabliczce znajduje się krótki fragment historii MPEC oraz kod QR. Po zapoznaniu się z tekstem gracz powinien zeskanować kod QR i odpowiedzieć na pytanie, które wyświetli się na telefonie. Po poprawnej odpowiedzi gracz odkryje na swojej mapie dodatkowy punkt. Punkty odkryte za pomocą QR kodu mają charakter punktów gry geocaching’owej. W podanej lokalizacji należy odnaleźć ukrytą skrzynkę geocaching’ową i sczytać kolejny QR kod. Jego zeskanowanie powoduje przyznanie dodatkowego punktu graczowi.

Gra składa się z sześciu punktów głównych oraz sześciu punktów geocaching’owych. Każdy z punktów gry można odwiedzić tylko raz. Po trasie gry można poruszać się w dowolny sposób. Uczestnicy gry biorą w niej udział na własną odpowiedzialność.