Akcja antyterrorystów. Zobacz nagranie z zatrzymania!

Akcja antyterrorystów. Zobacz nagranie z zatrzymania!

Cztery osoby zatrzymane, w tym 3 podejrzane o usiłowanie zabójstwa, związane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę nożem, gazem i maczetą w lokalu pełnym ludzi. Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Krajową w Krakowie. Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że jeden z podejrzanych zajmował się uprawą konopii indyjskich.

Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy Zarządu w Kielcach CBŚP, a także krakowskich antyterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie, zatrzymali osoby podejrzane o udział w napadzie z użyciem gazu, maczety i noża w jednym z lokali gastronomicznych w Myślenicach, w połowie stycznia tego roku. Śledztwo jest nadzorowane przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Policjanci CBŚP przy wsparciu małopolskich antyterrorystów zatrzymali czterech mężczyzn, z których trzech jest podejrzanych o udział w usiłowaniu zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że podłożem ataku mogły być dawne nieporozumienia. 

Sprawcy zaatakowali….

Czytaj dalej: