Złodzieje roku! Pracownica z partnerem postanowili okraść pracodawcę. Ukradli ekspres do kawy i …

Złodzieje roku! Pracownica z partnerem postanowili okraść pracodawcę. Ukradli ekspres do kawy i …

Kilka dni temu policjanci otrzymali  zgłoszenie o włamaniu do jednego z punktów handlowych na terenie Nowej Huty. Według zeznań pokrzywdzonego, sprawcy dostali się do lokalu w nieustalony sposób, a następnie ukradli ekspres do kawy oraz gotówkę. Co prawda wewnątrz pomieszczenia znajdowała się kamera monitoringu, jednak została ona uszkodzona przez rabusiów.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze służby kryminalnej. Intensywna praca operacyjna pozwoliła policjantom na szybkie wytypowanie i zatrzymanie sprawców przestępstwa, a także odzyskanie utraconego ekspresu. Za włamanie odpowie 30-latka oraz jej 37-letni partner.

Według ustaleń śledczych, zatrzymana, do 6 grudnia br. była zatrudniona jako ekspedientka w lokalu, który później okradła. Odchodząc z pracy, celowo nie zwróciła szefowi kluczy. Podzieliła się tą informacją ze swym przyjacielem, który aktualnie był poszukiwany przez organy ścigania do odbycia kary więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu. I już następnego dnia wspólnie włamali się pomieszczenia firmy, skąd zabrali ekspres do kawy oraz 300 zł.

Zrabowane urządzenie zastawili za 1200 zł w lombardzie, a uzyskane w ten sposób pieniądze, przeznaczyli na suto zakrapiane alkoholem imprezy.

Obydwoje usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem (art.279KK), za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności