Zatrzymano 35-letniego dilera narkotykowego

Zatrzymano 35-letniego dilera narkotykowego

Krakowscy policjanci  zatrzymali 35-letniego dilera narkotyków, u którego zabezpieczyli niemal 450 g amfetaminy

 

W wyniku pracy operacyjnej kryminalni z Komisariatu Policji VI Policji w Krakowie uzyskali informację o mężczyźnie, rozprowadzającym narkotyki na terenie Krakowa. Policjanci z „Szóstki” bezzwłocznie przystąpili do zdemaskowania amatora środków odurzających.

W poniedziałek (10 grudnia br.) zapukali do drzwi mieszkania, zajmowanego przez 35-latka. Mężczyzna, zaskoczony „wizytą” stróżów prawa, zaprzeczył jakoby miał coś wspólnego z nielegalnym biznesem. Nie dając wiary jego zapewnieniom, funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pomieszczeń, użytkowanych przez podejrzanego. Podczas rewizji garażu policjanci ujawnili niemal 450 g amfetaminy. Oprócz narkotyków mundurowi zarekwirowali przyrządy służące do ich porcjowania.

Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu (art.62 ust.2 i art.57ust.2 w zw. z art. 56 ust.3 UoPN), do popełnienia których się przyznał.

11 grudnia br. na wniosek KP VI w Krakowie,  prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze zastosował wobec  podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.